Kontakt

Start

Msze św.

Aktualności

Grupy parafialne

Biuro parafialne

Historia parafii

Cecyliada Wschowa 2010

 13 listopada 2010 r. Schola „Wniebogłosy” z Parafii Wniebowzięcia NPM w Poznaniu wzięła udział w IX Przeglądzie Piosenki Religijnej „Cecyliada” we Wschowie, organizowanym przez miejscową Akcję Katolicką.

Schola działa przy parafii od 3 lat, prowadzona przez dwie panie: Elżbietę Budel i Elżbietę Turzyńską. Z roku na rok zespół staje się coraz liczniejszy. Obecnie tworzy go 18 dziewczynek w wieku od 6 do 14 lat. Wszystkie łączy zamiłowanie do śpiewu i grania. Śpiewają w niedzielę na Mszy św. dla dzieci o godz. 10.00. Celem scholi jest zaktywizowanie dzieci podczas nabożeństwa, upiększenie i ożywienie liturgii – a to wszystko na chwałę Boga i Maryi.

Na Cecyliadzie schola, ubrana w białe koszulki z logo „Wniebogłosy”, wykonała trzy utwory: Tobie chór aniołów, Święte Imię Jezus oraz Hosanna... błogosławiony, który przychodzi. Ostatnia piosenka, na melodię żydowską, zakończyła się tańcem w kole w rytm muzyki. Dziewczynki dały z siebie wszystko, śpiewały z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem. Był to ich pierwszy występ przed tak dużą publicznością w świetle reflektorów. Miały też możliwość posłuchania innych zespołów. W sobotę zaprezentowało się ich 14, m.in. z Leszna, Głogowa, Wschowy, Włoszakowic. Wiek uczestników był zróżnicowany: od przedszkolaków, poprzez młodzież, do seniorów. W nagrodę każdy otrzymał pamiątkową odznakę i czekoladę, a każdy zespół – dyplom uczestnictwa oraz obraz św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej.

Przegląd Piosenki był świetnie zorganizowany przez wschowską Akcję Katolicką, która starała się, aby uczestnikom niczego nie zabrakło. Nic dziwnego, że z roku na rok zgłasza się coraz więcej zespołów, a sala Domu Kultury jest wypełniona po brzegi.

Schola dziękuje ks. proboszczowi Dominikowi Kużajowi za sfinansowanie wyjazdu i życzliwe patronowanie jej działalności.

Już teraz zespół czeka na kolejną Cecyliadę. Uczestnictwo w tym przedsięwzięciu daje zapał do jeszcze większego zaangażowania w życie parafii i wyzwala nowe inicjatywy. Ufamy, że poprzez śpiew i grę na instrumentach Bóg będzie docierał do młodych serc i pociągał je ku sobie.

 

Elżbieta Turzyńska

Foto: Akcja Katolicka Wschowa