Kontakt

Start

Msze św.

Aktualności

Grupy parafialne

Biuro parafialne

Historia parafii

Cecyliada Wschowa 2011

„Wniebogłosy” po raz drugi na Cecyliadzie

 

Cecyliada 2011 419 listopada 2011 r. Schola „Wniebogłosy” z Parafii Wniebowzięcia NMP w Poznaniu już drugi raz uczestniczyła w X (Jubileuszowym) Przeglądzie Piosenki Religijnej we Wschowie.Wystąpiło 16 dziewczynek (wśród nich dwie grające na skrzypcach, jedna na altówce) wraz z paniami prowadzącymi scholę – Elżbietą Budel i Elżbietą Turzyńską, które grały na gitarach.

Schola, ubrana w koszulki z logo „Wniebogłosy”, zaśpiewała 4 piosenki: Raduje się dusza ma; Coś się święci; Amen, Amen, Alleluja oraz Pioseneczkę. Dziewczynki wykonały utwory z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem. Otrzymały dyplom uczestnictwa, odznaki pamiątkowe i drobne upominki.

Cecyliada to również miejsce spotkań z innymi wykonawcami muzyki religijnej, wymiany doświadczeń, posłuchania czegoś nowego. W tym roku wystąpiło na niej (19 i 20 listopada) aż 29 chórów i scholi (ok. 750 osób), m.in. z Leszna, Sławy, Głogowa, Bobrowic i Szlichtyngowej.

Akcja Katolicka zorganizowała imprezę w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 we Wschowie, która mogła pomieścić więcej widzów niż Dom Kultury. Nasza schola spotkała się ponownie z bardzo miłym przyjęciem. Organizatorzy zadbali o sale, w których zespoły mogły poćwiczyć, jak też o poczęstunek. Na uwagę zasługuje profesjonalne nagłośnienie, dzięki któremu głosy i instrumenty wybrzmiały jak należy.

Schola dziękuje ks. proboszczowi Dominikowi Kużajowi, który finansowo wsparł jej wyjazd. A Świętej Cecylii „wielkie dzięki za te wszystkie Boże dźwięki”! – jak śpiewały dziewczynki w jednej z piosenek. Ufamy nadal w Jej orędownictwo za nami w niebie.

 

Elżbieta Turzyńska

 

Foto: Michał Józefiak, Maciej Napieralski