Kontakt

Start

Msze św.

Aktualności

Grupy parafialne

Biuro parafialne

Historia parafii

Cecyliada Wschowa 2014

Schola Wniebogłosy na Cecyliadzie 2014

 

    39 AKSchola Wniebogłosy istnieje już siódmy rok przy Parafii Wniebowzięcia NMP w Poznaniu. Uświadomiłam to sobie, wysyłając zgłoszenie na XIII Przegląd Piosenki Religijnej „Cecyliada” we Wschowie i patrząc na nasze dziewczęta, które wyrosły z koszulek z logo scholi. Serca jednak mamy wciąż takie same i ten sam zapał do śpiewania oraz grania na Bożą chwałę. Występy na Cecyliadzie to już nasza tradycja.

W tym roku wyjazd przypadł właśnie na dzień św. Cecylii – 22 listopada. Sala wschowskiego Domu Kultury była wypełniona po brzegi. Oprócz nas przybyły zespoły z Głogowa, Dębowej Łęki, Włoszakowic, Szlichtyngowej i Wschowy – mali i duzi, młodzi i starsi, zdrowi i niepełnosprawni. Wszystkich łączyło zamiłowanie do muzyki kościelnej.

Nasza schola – w składzie trzynastu dziewczynek śpiewających, dwóch grających na skrzypcach oraz pań opiekunek (Elżbiety Budel i Elżbiety Turzyńskiej) grających na gitarach – wykonała trzy piosenki: Będę błagał Ciebie, Schowaj mnie oraz Mój Jezu, mój Zbawco. Dziewczynki śpiewały i grały z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem. Zespół otrzymał dyplom i statuetkę, a każda z uczestniczek pamiątkowe gadżety i czekoladę.

Przegląd cieszy się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. Jego organizatorem jest miejscowa Akcja Katolicka, która dba o każdy szczegół i aby wykonawcom niczego nie zabrakło.

Dziękujemy ks. proboszczowi Dominikowi Kużajowi za sfinansowanie wyjazdu i okazywaną życzliwość. Zapraszamy dziewczęta i chłopców do śpiewania i grania w naszej scholi.

 

Elżbieta Turzyńska

Foto: Akcja Katolicka we Wschowie,  Martyna Litorowicz (zw.pl),  Katarzyna Kokocińska