Zaloguj

Start

Msze św.

Aktualności

Grupy parafialne

Biuro parafialne

Historia parafii

Kontakt

Cecyliada Wschowa 2014

Schola Wniebogłosy na Cecyliadzie 2014

 

    39 AKSchola Wniebogłosy istnieje już siódmy rok przy Parafii Wniebowzięcia NMP w Poznaniu. Uświadomiłam to sobie, wysyłając zgłoszenie na XIII Przegląd Piosenki Religijnej „Cecyliada” we Wschowie i patrząc na nasze dziewczęta, które wyrosły z koszulek z logo scholi. Serca jednak mamy wciąż takie same i ten sam zapał do śpiewania oraz grania na Bożą chwałę. Występy na Cecyliadzie to już nasza tradycja.

W tym roku wyjazd przypadł właśnie na dzień św. Cecylii – 22 listopada. Sala wschowskiego Domu Kultury była wypełniona po brzegi. Oprócz nas przybyły zespoły z Głogowa, Dębowej Łęki, Włoszakowic, Szlichtyngowej i Wschowy – mali i duzi, młodzi i starsi, zdrowi i niepełnosprawni. Wszystkich łączyło zamiłowanie do muzyki kościelnej.

Nasza schola – w składzie trzynastu dziewczynek śpiewających, dwóch grających na skrzypcach oraz pań opiekunek (Elżbiety Budel i Elżbiety Turzyńskiej) grających na gitarach – wykonała trzy piosenki: Będę błagał Ciebie, Schowaj mnie oraz Mój Jezu, mój Zbawco. Dziewczynki śpiewały i grały z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem. Zespół otrzymał dyplom i statuetkę, a każda z uczestniczek pamiątkowe gadżety i czekoladę.

Przegląd cieszy się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. Jego organizatorem jest miejscowa Akcja Katolicka, która dba o każdy szczegół i aby wykonawcom niczego nie zabrakło.

Dziękujemy ks. proboszczowi Dominikowi Kużajowi za sfinansowanie wyjazdu i okazywaną życzliwość. Zapraszamy dziewczęta i chłopców do śpiewania i grania w naszej scholi.

 

Elżbieta Turzyńska

Foto: Akcja Katolicka we Wschowie,  Martyna Litorowicz (zw.pl),  Katarzyna Kokocińska