Kontakt

Start

Msze św.

Aktualności

Grupy parafialne

Biuro parafialne

Historia parafii

Cecyliada Wschowa 2015


cecyliada-1kk

      Śpiewanie i granie to nasza pasja. To również nasz sposób wielbienia Pana Boga. Od ośmiu lat schola Wniebogłosy daje temu wyraz na niedzielnej mszy świętej o godz. 10.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP  w Poznaniu.
Jak co roku także zespół zaprezentował swoje umiejętności na Przeglądzie Piosenki Religijnej Cecyliada we Wschowie (21.11.2015). Pod kierownictwem pań Elżbiety Budel i Elżbiety Turzyńskiej wystąpiło 16 dziewcząt, w tym jedna grająca na skrzypcach. W repertuarze znalazły się piosenki: „Wołam Cię", „Nie musisz mówić nic" oraz „Nadejdzie dzień". Schola wykonała utwory z dużym zaangażowaniem i radością, które udzieliły się również licznie przybyłej publiczności. Otrzymałyśmy dyplom, pamiątkową statuetkę, plakietki oraz słodkie upominki.
Hasło tegorocznej Cecyliady brzmiało: „Śpiew odpoczynkiem dla duszy i początkiem pokoju". Oprócz nas wystąpiły m.in. zespoły ze Wschowy, Szlichtyngowej, Włoszakowic oraz Żagania. Organizatorem przedsięwzięcia była Akcja Katolicka ze Wschowy, która zadbała, by uczestnikom niczego nie zabrakło, począwszy od profesjonalnego nagłośnienia, a skończywszy na poczęstunku. To dlatego nasze dziewczęta zawsze mile wspominają Cecyliadę i chętnie biorą w niej udział.
Dziękujemy ks. proboszczowi Dominikowi Kużajowi za sfinansowanie wyjazdu i wspieranie naszej działalności. Zapraszamy dziewczęta i chłopców do śpiewania i grania w scholi.

 

                                                                                                                            Elżbieta Turzyńska