Kontakt

Start

Msze św.

Aktualności

Grupy parafialne

Biuro parafialne

Historia parafii

Historia parafialnej Wspólnoty Żywego Różańca

      MBFatimska

 

Wspólnotę Żywego Różańca przy parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświetszej Maryi Panny, powstała 25.10.1992r., z inicjatywy śp. ks. prałata Stefana Schudego - II Proboszcza i chętnych Parafian, kochajacych modlitwę różańcową.

 

 

 

   Utworzone zostały 3 "Róże":

  

    1 - "Róża" p.w. Matki Boskiej Fatimskiej

   2 - "Róża" p.w. Wniebowzięcia N.M.P.

   3 - "Róża" p.w. Niepokalanie Poczętej N.M.P.

 

 W jednej "Róży" modliło się 15 osób.

 

W 2002 roku nasz rodak, papież Jan Paweł II rozszerzył różaniec o tajemnicę światła. Obecnie "Róża" to 20 osób modlących się każdego dnia po jednej dziesiątce różańca i rozważających tajemnice z życia Pana Jezusa i Matki Najświętszej.

 

Wspólnota Różańcowa w każdą I sobotę miesiąca uczestniczy we Mszy Św. o godz. 8.00 i modlitwie rózańcowej, po czym ma spotkanie w sace parafialnej z ks. Proboszczem.

 

 Dzień spotkań Wspólnoty nie jest przypadkowy. Wiąże się z objawieniem Matki Bożej w Fatimie w 1917 roku. Przekazała ona trojgu dzieciom pragnienie wprowadzenia nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi, połączonego z modlitwą różańcową dla zadośćuczynienia za grzechy niewdzięcznych ludzi. 

  

Każda róża prowadzona jest przez zetorkę.

   I "Różę" prowadzi p. Mirosława Rozmiarek

  II "Różę" prowadzi p. Irena Ebelewicz

 III "Różę prowadzi" p. Maria Tukałło.

 

   Zapraszamy i witamy z radością nowych członków, aby móc utworzyć kolejne "Róże" i zachęcić Parafian do umiłowania modlitwy różańcowej we Wspólnocie Żywego Różańca.

 

"... Fatima bowiem woła o nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Nie wypełnimy fatimskiego przesłania, jeśli nie będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty..." (Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca - Wielka Nowenna Fatimska 2009-2017 r.).

 

 

Chęć przynależności do Wspólnoty mozna zgłosić na spotkaniu w I sobotę miesiąca lub pod numerem telefonu 517-341-107

 

Mirosława Rozmiarek

 

 

Czytaj również:

 

List apostolski o Różańcu Świętym

Objawienie Matki Bożej w Fatimie