Zaloguj

Start

Msze św.

Aktualności

Grupy parafialne

Biuro parafialne

Historia parafii

Kontakt

Historia parafialnej Wspólnoty Żywego Różańca

      MBFatimska

 

Wspólnotę Żywego Różańca przy parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświetszej Maryi Panny, powstała 25.10.1992r., z inicjatywy śp. ks. prałata Stefana Schudego - II Proboszcza i chętnych Parafian, kochajacych modlitwę różańcową.

 

 

 

   Utworzone zostały 3 "Róże":

  

    1 - "Róża" p.w. Matki Boskiej Fatimskiej

   2 - "Róża" p.w. Wniebowzięcia N.M.P.

   3 - "Róża" p.w. Niepokalanie Poczętej N.M.P.

 

 W jednej "Róży" modliło się 15 osób.

 

W 2002 roku nasz rodak, papież Jan Paweł II rozszerzył różaniec o tajemnicę światła. Obecnie "Róża" to 20 osób modlących się każdego dnia po jednej dziesiątce różańca i rozważających tajemnice z życia Pana Jezusa i Matki Najświętszej.

 

Wspólnota Różańcowa w każdą I sobotę miesiąca uczestniczy we Mszy Św. o godz. 8.00 i modlitwie rózańcowej, po czym ma spotkanie w sace parafialnej z ks. Proboszczem.

 

 Dzień spotkań Wspólnoty nie jest przypadkowy. Wiąże się z objawieniem Matki Bożej w Fatimie w 1917 roku. Przekazała ona trojgu dzieciom pragnienie wprowadzenia nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi, połączonego z modlitwą różańcową dla zadośćuczynienia za grzechy niewdzięcznych ludzi. 

  

Każda róża prowadzona jest przez zetorkę.

   I "Różę" prowadzi p. Mirosława Rozmiarek

  II "Różę" prowadzi p. Irena Ebelewicz

 III "Różę prowadzi" p. Maria Tukałło.

 

   Zapraszamy i witamy z radością nowych członków, aby móc utworzyć kolejne "Róże" i zachęcić Parafian do umiłowania modlitwy różańcowej we Wspólnocie Żywego Różańca.

 

"... Fatima bowiem woła o nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Nie wypełnimy fatimskiego przesłania, jeśli nie będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty..." (Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca - Wielka Nowenna Fatimska 2009-2017 r.).

 

 

Chęć przynależności do Wspólnoty mozna zgłosić na spotkaniu w I sobotę miesiąca lub pod numerem telefonu 517-341-107

 

Mirosława Rozmiarek

 

 

Czytaj również:

 

List apostolski o Różańcu Świętym

Objawienie Matki Bożej w Fatimie