Odpust parafialny AD 2015

15 sierpnia to dla naszej parafii szczególny dzień. Tego dnia w Kościele obchodzone jest święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku sumie odpustowej z procesją przewodniczył ks. Mieczysław Urbaniak - proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Antoninku, w nabożeństwie udział wzięli również zaproszeni księża z naszego dekanatu. Główne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12:00 modlitwą "Anioł Pański". Msza święta sprawowana była w intencji wszystkich parafian.

"Maryja stoi po naszej stronie"- mówił ks. Mieczysław Urbaniak. Podczas uroczystości zostały poświęcone kwiaty, zioła i inne płody ziemi przyniesione przez mieszkańców naszej parafii. Ks. proboszcz Dominik Kużaj podziękował wszystkim parafianom za obecność i pomoc w przygotowaniu odpustu oraz zachęcił, by poświęcone owoce i warzywa zabrać do domu. Ukoronowaniem Eucharystii była procesja wokół kościoła oraz odśpiewanie uroczystego "Te deum". Na końcu w naszym kościele zabrzmiało "Boże, coś Polskę" - jako upamiętnienie kolejnej rocznicy Cudu nad Wisłą i zwycięstwa Wojska Polskiego.