Zaloguj

Start

Msze św.

Aktualności

Grupy parafialne

Biuro parafialne

Historia parafii

Kontakt

Jubileusz ks. Proboszcza

ks.Dominik zd legit25 maja 2017 roku minęło 40 lat od przyjęcia święceń kapłańskich przez naszego proboszcza – ks. kanonika Dominika Kużaja. Dzień ten więc był okazją do życzeń i kwiatów składanych przez dzieci księdzu proboszczowi. Warto wspomnieć, że w 1 lipca tego roku minie również 20 lat Jego posługi w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Ks. Dominik pełni również funkcję sędziego Metropolitalnego Sądu Duchownego w Poznaniu. Wcześniej był wikariuszem, a potem dyrektorem Domu Rekolekcyjnego w Rościnnie, dyrektorem Caritas Archidiecezji Poznańskiej, proboszczem w parafii pw. Pierwszych Polskich Męczenników oraz dyrektorem Drukarni i Księgarni św. Wojciecha.

Uroczystość jubileuszowa ks. Proboszcza miała miejsce w dniu 25 maja br., połaczona była z "Dniem mamy" - tego dnia dzieci, przygotowane przez panią katechetkę, złożyły życzenia swoim mamom z okazji ich święta. Były wiersze i łzy wzruszenia.

26 maja br. (w ramach podsumowania "Białego Tygodnia"), dzieci pierwszokomunijne uczestniczyły we mszy świętej. którą w poznańskiej Katedrze, którą odprawił za nie i ich rodziny biskup Grzegorz Balcerek.

W niedzielę 28 maja, na Mszy św., o godz. 10.00 naszemu Jubilatowi życzenia składali przedstawiciele parafii; dzieci pierwszokomunijne otrzymały również pamiatki I Komunii św. oraz Biblie.

 

Poniżej relacja zdjęciowa z tych uroczystości.