Msze św.

Grupy parafialne

Jubileusz ks. Proboszcza

ks.Dominik zd legit25 maja 2017 roku minęło 40 lat od przyjęcia święceń kapłańskich przez naszego proboszcza – ks. kanonika Dominika Kużaja. Dzień ten więc był okazją do życzeń i kwiatów składanych przez dzieci księdzu proboszczowi. Warto wspomnieć, że w 1 lipca tego roku minie również 20 lat Jego posługi w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Ks. Dominik pełni również funkcję sędziego Metropolitalnego Sądu Duchownego w Poznaniu. Wcześniej był wikariuszem, a potem dyrektorem Domu Rekolekcyjnego w Rościnnie, dyrektorem Caritas Archidiecezji Poznańskiej, proboszczem w parafii pw. Pierwszych Polskich Męczenników oraz dyrektorem Drukarni i Księgarni św. Wojciecha.

Uroczystość jubileuszowa ks. Proboszcza miała miejsce w dniu 25 maja br., połaczona była z "Dniem mamy" - tego dnia dzieci, przygotowane przez panią katechetkę, złożyły życzenia swoim mamom z okazji ich święta. Były wiersze i łzy wzruszenia.

26 maja br. (w ramach podsumowania "Białego Tygodnia"), dzieci pierwszokomunijne uczestniczyły we mszy świętej. którą w poznańskiej Katedrze, którą odprawił za nie i ich rodziny biskup Grzegorz Balcerek.

W niedzielę 28 maja, na Mszy św., o godz. 10.00 naszemu Jubilatowi życzenia składali przedstawiciele parafii; dzieci pierwszokomunijne otrzymały również pamiatki I Komunii św. oraz Biblie.

Poniżej relacja zdjęciowa z tych uroczystości.