Uroczystość Bożego Ciała

W  czwartek 15 czerwca 2017 r., przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po mszy Św. o godz. 16.00, której przewodniczył Ks. prałat Henryk Nowak (Ekonom Archidiecezji Poznańskie), ulicami parafii przeszła procesja. Tuż przed wejściem do probostwa zostało udzielone błogosławieństwo na cztery strony świata, a po wejściu do kościoła licznie zgromadzeni parafianie i goście, odspiewali Te Deum (pol. Ciebie Boga wysławiamy).

Na zakończenie uroczystości ks. Proboszcz złożył podziękowanie ks. Henrykowi za przewodniczenie Mszy Św. i poprowadzenie procesji. Warto dodać, że ks. prałat Henryk Nowak jest nie tylko osobistym przyjacielem naszego proboszcza, ale również obchodzi jubileusz 40-lecia przyjęcia święceń kapłańskich.

Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób właczyli sie w przygotowanie tej uroczystości oraz wzieli w niej aktywny udział.

Poniżej relacja zdjęciowa z uroczystości "Bożego Ciała" w naszej parafii.