100 rocznica odzyskania niepodległości.

Niedziela 11 listopada 2018 roku - 100 rocznica odzyskania niepodległości.

W tym dniu, o godzinie 1000 , miała miejsce uroczysta Msza Święta w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odprawił ją i okolicznościowe wygłosił  kazanie ks. proboszcz Dominik Kużaj.

Wspominając okoliczności wydarzeń tamtych dni, nawiązał również do dnia 4 listopada 1918 roku, kiedy to dwudziestokilkuosobowy oddział żołnierzy Polskiej Siły Zbrojnej, pod dowództwem podporucznika Artura Wiśniewskiego, przejął ochronę Pani Jasnogórskiej od żołnierzy armii austro-węgierskiej.

W trakcie Mszy Świętej zebrani parafianie odśpiewali "Boże coś Polskę" oraz "Ciebie Boga wysławiamy". Po jej zakończeniu, przed wejściem do kościoła, nasza parafialna schola "Wniebogłosy", przy aktywnym udziale w śpiewie księdza Proboszcza, wspomagającego go w pracy duszpasterskiej ks. Zbigniewa Woźniaka i zebranych parafian, zagrała i zaśpiewała kilka pieśni i piosenek patriotycznych: "Pieśń Konfederatów", "Przybyli ułani pod okienko", "My pierwsza brygada", "Maszerują strzelcy", "O mój rozmarynie" - to niektóre z nich...

Poniżej fotorelacja z tego pamiętnego dnia.